Jak jsem vybírala téma svého plážového podnikání a jaká další příležitost mě potkala.

Slyšeli jste o plážovém podnikání? Nadchlo Vás? Ale nevíte v jakém oboru by jste ho mohli vytvořit právě vy? Já měla na začátku témata hned  dvě. Pro které jsem se rozhodla a proč je právě tento článek.

Na začátku veškeré mé snahy, na počátcích mého internetového podnikání byla moje nespokojenost v práci. V tom, kolik času strávím v práci, dojížděním, a že vlastně nijak nemohu ovlivnit svůj výdělek. Mzdové tarify ve společnosti, kde jsem zaměstnána mají jen malé rozmezí stejně tak prémie či odměny. V konečné fázi mi připadá, že je důležité do práce chodit a ne tam pracovat. A to je něco, co nechci provozovat do konce života.

Už první zmínka o podnikání přes internet mě nadchla a věděla jsem, že bych i já ráda něco takového zkusila. Byla jsem  této oblasti úplný nováček. Neuměla jsem používat ani facebook. O internetových stránkách a jejich tvorbě jsem nevěděla nic.

Absolvovala jsem několik internetových kurzů a tento způsob vzdělávání se mi velice líbí, tato forma mi vyhovuje a jsem z ní úplně nadšená. Mezi velké výhody patří možnost, že si internetový kurz pustíte tehdy, když máte čas vy. Můžete se k probraným lekcím kdykoliv vracet , videa a texty kurzu jsou vám už napořád k dispozici.

Jedním z kurzů, který jsem si koupila pro své vzdělávání je i kurz plážového podnikání. Hned v prvním modulu kurzu jsme si měli zvolit své téma, svůj fokus, svoje zaměření, svůj obor a to byl pro mě trošku problém.

Jedním z témat, které se nabízelo pro zpracování bylo téma daní a účetnictví. Měla jsem ale trošku obavy, zda o tohle téma bude zájem. Měla jsem obavy, že každý kdo to potřebuje, si najme odborníka, a sám se tím nechce zabývat. A tak jsem  začala přemýšlet nad tématem osobního rozvoje.

Sama ve svém životě pociťuji, jak moc se změnilo mé vnímání světa i mě, sama sebe jako člověka , ženy, za posledních 10 let. Absolvovala jsem mnoho různých kurzů, seminářů i terapií.  Největší posun asi pociťuji ve svém partnerském životě. Moji zpověď si můžete přečíst zde.

Jsem přesvědčená, že pokud je člověk vyrovnaný a dostatečně sebevědomý, je pak schopen nalézt svoje životní poslání a žít smysluplný a spokojený život. A tak jsem si jako své téma chtěla zvolit cestu sebepoznání, cestu ke spokojenosti.

Díky možnosti sdílení v uzavřené skupině na facebooku jsem zjistila, že téma daní zajímá mnohé podnikatele a také se mi naskytla příležitost podílet se na projektu Virtuální škola podnikatelské samostatnosti jejíž zakladatelkou je Veronika Mašínová, jedna z prvních vítězek plážové výzvy.

Hana Alexová
Jsem expert v daňové oblasti. Pomáhám podnikatelům mít daně a účty v pořádku! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře