Proč jsem začala psát blog, aneb ze státní úřednice podnikatelkou na internetu :-).

Dospěli jste ve svém životě k přesvědčení, že chcete žít smysluplněji? Být prospěšní okolí a zároveň i sám sobě? Já ano.  A věřím, že tou správnou cestou je začít psát blog a začít podnikat na internetu. Proč a co mě o tom přesvědčilo si přečtěte  tomto článku.

Ještě před čtyřmi lety, jsem byla velmi nespokojený státní zaměstnanec.  Pracovala jsem na finančním úřadě a moje pracovní náplň mě neuspokojovala.  Když jsem mluvila o tom, že bych ráda změnila místo, mé okolí se velice divilo, že chci z takové jistoty zaměstnání a peněz odejít.

daně 1

Já jsem ale nemohla jinak. Povedlo se mi získat práci účetní v české společnosti. Byla jsem velice ráda, že jsem se po deseti letech vrátila zpět k účtování a velmi jsem si svoji práci užívala.  Oceňovala jsem, že po odevzdání měsíčních výkazů mám čistý stůl a hotovou práci. Chvíli mi trvalo, než jsem si úplně osvojila používaný software, než jsem se seznámila s chodem firmy a se všemi probíhajícími činnostmi.

Časem jsem všechny své pracovní povinnosti vykonávala s přehledem.  Z mé práce stala rutina a mě začalo být smutno po akci, po nikdy nekončícím studiu daní a po nových případech, které jsem byla nucena denně řešit na finančním úřadě.

Stál jsem přemýšlela, co bych mohla dělat, jak bych mohla být prospěšná a co by mě bavilo. Věděla jsem, že na kontrole na finančním úřadě mě vždy bavilo proniknout do účetního systému kontrolované společnosti. Při účtování  mě baví vymýšlet účetní řešení nových procesů ve firmě. Vysvětlování a zaučování základů daní a účetnictví  je pro mě zábavou.

Asi před půl rokem jsem absolvovala workshop dynamika bohatství a díky tomu jsem se seznámila i se společností 2.0 – s Davide Kiršem, Stáňou Mrázkovou  a také s myšlenkou plážového podnikání.  Asi před dvěma měsíci jsem viděla webinář Stáni Mrázkové a prvních pěti výherkyň plážové výzvy. To mě opravdu přesvědčilo. Koupila jsem si Stánin kurz. S její pomocí se učím psát blog a tvořit své internetové stránky.

Účastníci Stánina kurzu mají možnost v uzavřené skupině na facebooku sdílet své zkušenosti a nápady. Díky této skupině, jsem si ujasnila své téma, na které budu psát svůj blog, a také jsem se zapojila do dalšího projektu, který mě velice nadchl. O tom si můžete přečíst s mém druhém článku tady.

Hana Alexová
Jsem expert v daňové oblasti. Pomáhám podnikatelům mít daně a účty v pořádku! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře