Občas něco prodám na aukru – musím to zdanit?

Podnikání je soustavná činnost , vlastním jménem, na vlastní účet za účelem dosažení zisku.

Pokud prodáte hmotné movité věci, které nebyly součástí obchodního majetku 5 let před prodejem, je tento příjem od daně osvobozen. (§4 odst.1) c) zákona o daních z příjmů).

Takže odpověď na výše uvedenou otázku zní: pokud občas prodáte něco ze svých věcí na aukru – zdaňovat tento příjme nemusíte.

Hana Alexová

Jsem expert v daňové oblasti. Pomáhám podnikatelům mít daně a účty v pořádku! Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře