Daně a účty CZ s.r.o.

účetní kancelář

 

Sídlo: Železné 105, 66601, Tišnov

Kancelář: Janáčkova 333,  666 01, Tišnov

tel: 777 940 984

IČO: 05887470

DIČ: CZ05884740

Můj příběh

Jsem expert v daňové oblasti a učím podnikatele mít daně a účty v pořádku!

V roce 2017 jsem založila společnost Daně a účty CZ s.r.o.

Můj expertní příběh

Díky své několikaleté pracovní zkušenosti účetní a později kontrolorky finančního úřadu, mohu říci, že daním dobře rozumím a že se velice dobře orientuji v účetních a daňových předpisech.  

Jsem expert na vyplňování daňového přiznání, návaznosti mezi daňovým přiznáním a účetnictvím. Dovedu analyzovat přiznání včetně jeho příloh a vytipovat problémové oblasti konkrétního podnikatele a firmy.

Znám práva, povinnosti a také možnosti pracovníků finančních úřadů neboli finanční správy a také práva a povinnosti podnikatelů – tzv. daňových subjektů.

Ale vždycky to tak nebylo.

Když jsem jako účetní zažila první kontrolu z finančního úřadu, která nakonec skončila pokutou, tak mi daňové přepisy připadaly příšerné a nejradši bych se vším sekla.

Bylo to v době, kdy jsem žila sama se svojí tříletou dcerou. Živit jsem se nějak musela a tak jsem vytrvala. Účtovala jsem dál a vzdělávala jsem se v daňové oblasti.

Když jsem potkala svého nynějšího muže, rozhodli jsme se přestěhovat. Při hledání nového místa jsem shodou "náhod", ale náhody neexistují, získala místo na finančním úřadě. Byla to pro mě velká škola a díky pestrosti případů, které jsem jako kontrolorka musela řešit, jsem se opravdu hodně naučila.

Tehdy jsem se rozhodla, že konečně zkusím vystudovat vysokou školu. Za velké pomoci mého báječného muže, dcery i celé rodiny a s tříletou přestávkou, kdy se mi narodil syn, jsem školu zdárně dokončila.

Rok před dokončením školy mi bylo jasné, že se moje kariéra na finančním úřadě blíží ke konci. Práce kontrolorky mě neuspokojovala.

Začala jsem pracovat jako vedoucí účetní v české společnosti a také jsem začala pomáhat podnikatelům s jejich daňovými přiznáními. Nastavení správných procesu ve firmě, pomoc podnikatelům s jejich daňovými povinnostmi je to, co mě velice baví.

Asi před půl rokem jsem objevila možnosti internetu a plážového podnikání a tak také vznikl můj blog.

Když jsem začínala účtovat, tak jsem si složitost a pestrost daňových  a účetních přepisů ani nepřipouštěla. Až postupem času jsem poznávala jednotlivá úskalí a problémy vznikající díky složitým a nepřehledným daňovým předpisům. Dnes už bych účetní a daňové přepisy nijak nepodceňovala.

Při práci účetní máte zmapován jen takový okruh činností, o kterém účtujete. A ostatní daňová a účetní specifika vás nezajímají. Když začínáte podnikat máte jen obecnou představu co jsou daně. Postupem času dle svého oboru  zjišťujete, jaká nařízení se na vás vztahují a jaké máte povinnosti vůči státu.

Já jsem se setkala s podnikateli i firmami s různým podnikatelským zaměřením, s odlišnými typy vedení účetnictví či daňové evidence. Byla jsem nucena řešit různorodé daňové problémy a situace.

Ve svém eBooku Kdy, kam a kolik zaplatí podnikatel na daních? jsem se pokusila shrnout základy daní pro podnikatele, zjednodušit a vysvětlit je laicky. Posuďte, jak se mi to povedlo. Budu moc ráda, když mi napíšete, v jaké oblasti tápete, případně co vám činní největší potíže. S čím si prostě nevíte rady. Můj email je hana@daneaucty.cz.  

Ing. Hana Pavlasová

nadšená účetní, školitelka a zakladatelka společnosti

Daně a účty CZ s.r.o.